Yeditepe Üniversitesi - SUNY New Paltz

Türkiye'deki Üniversite
:
Yeditepe Üniversitesi
 
Amerika'daki Üniversite
:
SUNY New Paltz
 
 

Yeditepe Üniversitesi ile New York Eyalet Üniversitesi’ne (SUNY) bağlı New Paltz’ın birlikte yürüttüğü bir çift diploma programıdır. Bu program 2023 yılı itibarı ile öğrenci kabul etmeye başlamıştır. Öğrenciler eğitimlerinin ilk iki yılını Yeditepe Üniversitesinde son iki yılını ise SUNY New Paltz’da alırlar. Programın sonunda öğrenciler her iki üniversiteden de diploma almaya hak kazanırlar.

Program süresi 4 yıldır ve eğitim dili İngilizce’dir Bu programa başlayabilmek için öğrencilerin TOEFL IBT üzerinden minimum 74 (veya kabul edilen başka bir uluslararası İngilizce seviye tespit sınavından eşdeğer bir puan) alması gerekmektedir.  Eğer yeterli skor alınamazsa öğrenciler Yeditepe Üniversitesinde hazırlık eğitimi almak zorundalar. Yeterli TOEFL puanını almak için öğrencilere iki yıl süre verilir.

Öğrenciler Yeditepe Üniversitesinde eğitim aldığı yıllarda ücretleri TL cinsinden Yeditepe Üniversitesine ödeyeceklerdir. Amerika’da eğitim aldıkları dönemlerde ise Dolar olarak SUNY New Paltz’a ödeme yapacaklardır. Kayıtlı öğrenciler  belirtilen yıllarda Türkiye’deki eğitimlerini  Yeditepe Üniversitesi Kampüsü’nde, Amerika’daki eğitimlerini ise SUNY New Paltz’da alacaklardır.

Bu saygın üniversitelerde başarı ile programı tamamlayan öğrenciler Amerika’da kendi alanlarında OPT (Optional Practical Training) adı verilen yasal çalışma hakkına sahip olacaklardır. 

Bu program hakkında daha fazla bilgi için tıklayınız.

 
Tüm Programlar