Suny

İstanbul Beykent Üniversitesi - SUNY Cortland

Türkiye'deki Üniversite
:
İstanbul Beykent Üniversitesi
 
Amerika'daki Üniversite
:
SUNY Cortland
 
 

İstanbul Beykent Üniversitesi (IBU) ve New York Eyalet Üniversitesi’ne (SUNY) bağlı Cortland Üniversitesi ile ortak yürütülen bir çift diploma programıdır. Bu program 2024 yılından itibaren öğrenci almaktadır. Öğrenciler birinci ve ikinci yıllarında İstanbul Beykent Üniversitesi’nde eğitim alırken, üçüncü ve dördüncü yıllarında Amerika’da Cortland Üniversitesi’nde eğitim almaktadırlar. Programın sonunda öğrenciler her iki üniversiteden de diploma almaya hak kazanır.

Programın süresi 4 yıldır ve eğitim dili İngilizce’dir. Bu programa kabul edilebilmek için öğrencilerin IBT üzerinden minimum 72 alması gerekmektedir. Eğer yeterli skor alınamazsa öğrencilerin İstanbul Beykent Üniversitesi’nde hazırlık eğitimi alması zorunludur. Yeterli TOEFL puanını almak için öğrencilere iki yıl süre verilir.

Öğrenciler İstanbul Beykent Üniversitesi’nde eğitim aldığı yıllarda ücretleri TL cinsinden İstanbul Beykent Üniversitesi’ne ödeyeceklerdir. Amerika’da eğitim aldıkları dönemlerde ise Dolar olarak Cortland Üniversitesi’ne ödeme yapacaklardır. Kayıtlı öğrenciler belirtilen yıllarda Türkiye’deki eğitimlerini İstanbul Beykent Üniversitesi kampüsünde, Amerika’daki eğitimlerini ise Cortland Üniversitesi’nde alacaklardır.

Bu saygın üniversitelerde başarı ile programı tamamlayan öğrenciler Amerika’da kendi alanlarında OPT (Optional Practical Training) adı verilen yasal çalışma hakkına sahip olacaklardır.

Tüm Programlar