Suny

SUNY Hakkında Genel Bilgi

 

 

 

 

 

Hoşgeldiniz!

New York Eyalet Üniversitesi (SUNY), dünyanın her yerinden gelen öğrencileri ağırlamaktan ve desteklemekten mutluluk duyar. SUNY’de toplam  467,000 öğrenci  içerisinde, dünyanın 160 farklı ülkesinden gelen 23,000 uluslarlarası öğrenci bulunmaktadir. Okumaya devam edin ve sizin gibi uluslararası öğrencilerin neden SUNY’i tercih ettiğini öğrenin….

Akademik programlarda çok geniş seçenek

SUNY, 5,000 adet lisans ve sertifika programı sunmaktadır.  İlgi alanınıza uyacak üniversiteyi bulmak için araştırmaya başlayın. İşletme, Mühendislik, Fen, Teknoloji, Matematik ve daha bir çok alanda programlar bulabilirsiniz.

Yükseklisans veya Doktora ile mi ilgileniyorsunuz? Buradan size uygun üniversiteye ulaşabilirsiniz.

Kalite

SUNY’de okuyarak dünyaca ünlü Nobel ve Pulitzer Prize ödülllü profesörlerle ve araştırmacılarla çalışabilirsiniz. “U.S. News and World Report”, “Princeton Review” , “Kiplinger's Personal Finance Magazine”, “Intel” ve “Fiske Guide to Colleges” gibi yayınların SUNY hakkında yazdıklarına buradan ulaşabilirsiniz.

Ünlü bir Marka

SUNY’e bağlı 64 kampüsten birinden mezun olan öğrenci  “New York Eyalet Üniversitesi” diplomasına sahip olacaktır. Dünyanın en büyük ve en prestijli üniversite sisteminden alacağınız kaliteli bir eğitimin size kazandıracağı avantajları düşünün!

Ünlü bir Konum

New York  Eyaleti, Dünya’nın 11. büyük ekonomisidir. New York Eyaleti’nde istediğiniz her şeyi bulabilirsiniz - metropolitan şehirler, muhteşem bir doğa, ilginç kırsal kasabalar ve dünya çapında ünü yayılmış sahiller. Hayal ettiğiniz bir yerde okumak için kampüslerimizden size uygun bir bölgede olanı seçin; küçük bir kasaba ya da büyük bir şehir. Çok kısa sürede siz de “I LOVE NY” demeye başlayacaksınız.

Öğrenci Destek Hizmetleri

SUNY kampüslerinde öğrencilere yardımcı olmak için çok sayıda akademik ve sosyal destek hizmeti bulunmaktadır.Uluslararası öğrencilerimize, uçaktan indikleri andan itibaren, kampüsteki ilk günleri de dahil olmak üzere tüm eğitim dönemlerinde destek veriyoruz.

Maliyet

SUNY bir devlet üniversite sistemi olması nedeniyle New York Eyaleti’nden mali destek almaktadır. Diğer Amerikan üniversiteleri ile karşılaştırıldığında eğiitm ücretlerimiz oldukça düşüktür. SUNY’de okumanın maliyetleri hakkında daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

SUNY’de Daha Fazla Fırsat Keşfedin

Sonraki Adımlar

SUNY aday öğrencilerine tavsiyelerimiz:

Daha Fazla Bilgi için Kaynaklar

SUNY Türkiye Ofisi  – Türkiye’deki öğrencilere danışmanlık sağlar.

SUNY Recruitment Response Center- SUNY Danışmanları, öğrencilerin başvurularını tamamlamalarında, başvurularını yapmalarında yardımcı olmakta, programlar ve kampüsler hakkında bilgi vermektedirler. Ayrıca e-maillere ve online sorulara yanıt vermektedirler.

Kampüs Öğrenci Kayıt Ofisleri Akademik programlar, kayıt koşulları ve kampüste öğrenci yaşamı ile ilgili bilgi verebilecek danışmanlar bulunmaktadır. Kayıt ofisinde çalışanlar yıl boyunca seçkin üniversite fuarlarına katılır ve liseleri gezerler. SUNY kampüs websitleri de önemli bilgiler sağlar.

EducationUSA - ABD’de okumak isteyen öğrencilere ücretsiz danışma hizmeti veren merkezdir.

 

Aşağıdaki harita, SUNY kampüslerinin New York Eyaleti’ndeki yerlerini göstermektedir. Her üniversite SUNY çatısı altında olmasına rağmen, birbirinden bağımsız üniversitelerdir.

SUNY Kampüsleri’nin New York City’e olan mesafeleri için tıklayınız.